Dlaczego warto zdecydować się na silnik JCB?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie przemysł budowlany jest odpowiedzialny za 23% światowej emisji zanieczyszczeń. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że najbardziej renomowane przedsiębiorstwa dążą do zminimalizowania tego typu procesów. Doskonałym przykładem może być silnik JCB.

macro-1452987_1280.jpg

Dbanie o środowisko

Należy mieć świadomość, że znana firma JCB ostatnio wprowadziła na rynek koparko-ładowarki 3CX, 5CX PRO, a także 4CX. Nie wszyscy wiedzą, że w ich przypadku został wykorzystany silnik JCB zgodne z normą Stage V. Godny uwagi jest fakt, że zastąpiono 4,4-litrowy silnik JCB 444 zdecydowanie mocniejszym 4,8 litrowym rozwiązaniem JCB 448. Nie można zapomnieć, że została także podniesiona moc z 68 kW do 81 kW. Ponadto producent zdecydował się na moment obrotowy wynoszący 516 Nm. Bardzo istotne znaczenie ma także zastosowanie katalizatora utleniania oleju napędowego.

Dbanie o bezpieczeństwo

Należy mieć świadomość, że na placu budowy może dojść do wypadków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że do tego typu zdarzeń dochodzi nawet sześć razy częściej, niż w branży górniczej. Nie można również zapomnieć, że w jednym momencie prowadzonych jest wiele różnych procesów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że producenci koparko-ładowarek podjęli decyzję o wprowadzeniu zupełnie nowych rozwiązań również w tym aspekcie. W dach kabiny zostały bowiem wbudowane cztery sygnalizatory LED. W ten częściami do silników JCB prosty sposób wyeliminowano: - konieczność  stosowania magnetycznych elementów - nawiercenia maszyny

Ponadto sygnalizatory LED-owe są doskonale widoczne praktycznie pod każdym kątem. Będzie to oddziaływało na bezpieczeństwo na placu budowy. Nie jest rekomendowane przy wyborze silnika sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości. Bardzo często wystarczy dopłacić kilkaset złotych, by cieszyć się ze znacznie bardziej efektywnego silnika. Warto zaopatrywać się u renomowanych producentów, którzy doskonale znają potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/10

Page top