Czy degustacja whisky może być przyjemnością?

Whisky to dla wielu jej fanów najprzedniejszy trunek, dlatego trudno byłoby z nimi dyskutować o faktycznej przyjemności jej picia. Degustacja whisky sprawi, że szybko zaangażujemy się w jej głęboki smak, który porwie za sobą nawet najbardziej opornych. Bierzemy kieliszek z wąskim otworem, który pomoże w poznaniu zapachu, na którym powinniśmy trochę dłużej się skoncentrować. Smakowanie whisky to rytuał, który warto przeprowadzić w odpowiednich do tego warunkach. Poznanie zapachu i smaku tego trunku w różnych jego odsłonach może być wspaniałą przygodą.

pistachios-3450670_1280.jpg

Pochodzenie whisky

Na temat faktycznego pochodzenia whisky zdania są podzielone. Szkoci obstają przy tym, że to oni właśnie byli pierwsi, niestety nie zgadzają się z tym Irlandczycy, którzy również roszczą sobie prawo do tego pierwszeństwa. Inne głosy na świecie wspominają też o Egipcie jako prekursorze sztuki wytwarzania tego trunku. Na kuli ziemskiej istnieje wiele rodzajów tego alkoholu, ale głównymi źródłami jest Szkocja, produkująca whisky z jęczmienia opalanego torfem oraz Ameryka, która swój trunek wytwarza z kukurydzy, co nadaje mu zdecydowanie gładszego i słodszego aromatu i smaku.

Degustacja whisky to artyzm

Przy tylu rodzajach trunku można się zatracić, a wybranie najlepszego graniczy z cudem, stąd degustacja whisky jest bardzo pomocna. Decydując się na konkretną butelkę, dajemy sobie możliwość odkrycia jej smaku, który z pewną dozą przyjemności będziemy mogli porównać z innymi znanymi nam smakami. Smak danego alkoholu będzie się różnił w zależności od wielu czynników, poczynając od zboża, z którego był wyprodukowany, aż po rodzaj beczki, w której był poddawany procesowi starzenia. Musimy wybrać taki, który pozwoli nam na czystą przyjemność zatopienia się w wygodnym fotelu z kieliszkiem w dłoni.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/19

Page top