Która z metod montażu okien jest lepsza?

Jak zapewne wiemy w każdym domu czy mieszkaniu zawsze montowane są okna, których zadaniem jest po pierwsze wpuszczanie światła do pomieszczeń, a po drugie ochrona przed zimnem. Jeśli mają one spełniać poprawnie wszystkie swoje funkcje to niezbędna jest ich prawidłowa produkcja oraz montaż. Wydaje się, że to ten drugi aspekt jest najczęściej wykonywany w sposób nieprawidłowy. Jednak znaczenie ma także jaką metodą zostaną nasze okna zamontowane.

window-1148929_1280.jpg

Czym jest ciepły montaż okien?

Metodą, która cieszy się jest ciepły montaż okien. Na samym początku warto wspomnieć o tym, że nawet, gdy zdecydujemy się na najlepszej jakości okna to nie będą one spełniać swojej funkcji, jeśli zostaną zamontowane w sposób nieprawidłowy. Wspomniana metoda jest zdecydowanie lepsza od tradycyjnej, jednak rzadziej wybierana zapewne ze względu na wyższe koszty montażu. W tym wypadku używa się aż trzech warstw izolacji, a wszystko po to, aby okna były jak najbardziej szczelne. Pierwsza z nich to warstwa zewnętrzna wykonywana z taśmy rozprężnej i taśmy paroprzepuszczalnej. Jej zadaniem jest zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci do wnętrza naszego domu i co najważniejsze jest to skuteczne nawet podczas obfitych opadów. Warstwa środkowa z kolei wykonywana jest z piany PUR, a jego zadanie to izolator akustyczny i termiczny. Najważniejsze jest to, aby zawsze pozostawała w pełni sucha. Ostatnia z warstw to uszczelnienie wewnętrzne, które odpowiada za uniemożliwienie przenikania do warstwy środkowej wilgoci z pomieszczenia.

Dlaczego jest to lepsza metoda?

Jeśli ktoś zastanawia się dlaczego wspomniana metoda ma przewagę to przede wszystkim chodzi tutaj o to, że wtedy okna są o wiele bardziej szczelne niż w przypadku klasycznej metody montażu, a co za tym idzie da się skutecznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Co więcej obniża się ryzyko wystąpienia pleśni wewnątrz pomieszczenia. Na pewno warto zapłacić więcej za montaż okien, a jednocześnie mieć bardziej szczelne pomieszczenia.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/20

Page top