Czy da się naprawić ceramikę?

Wśród modnych rozwiązań stosowanych we wnętrzach można znaleźć ceramikę. Obecnie porcelanowe elementy wnętrz to już nie tylko zastawy, ale również zdobienia mebli czy ścian. Jednak jest to materiał, który narażony jest na uszkodzenia. Gdy do tego dojdzie, wiele osób staje przed dylematem, czy usunąć ceramiczny element, wymienić go, a może naprawić. Oczywiście każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Usunięcie porcelanowych elementów to zubożenie wnętrza. Wymiana ceramiki wymaga wydania dodatkowych środków finansowych. Natomiast naprawa wymaga zdecydowania się na odpowiednie przeprowadzenie takiego procesu. Konieczne jest wybranie dobrej jakości kleju.

construction-271873_1280.jpg

Jakie znaczenie ma czym skleić ceramikę?

Wybranie odpowiedniego kleju będzie miało bezpośrednie przełożenie na uzyskane efekty. Bardzo ważne jest zdecydowanie się na takie produkty, które są dopasowane do rodzaju ceramiki. Jednak trzeba brać pod uwagę również dodatkowe parametry klejów. Sprawdzając czym skleić ceramikę, warto wcześniej ustalić teksturę, czy kształt wyrobów porcelanowych. Podobnie jest z porowatością powierzchni, która będzie wpływać na sposób działania kleju. Zdecydowanie się na właściwie dopasowany produkt pozwala uzyskać pewność, że ceramikę będzie można skutecznie naprawić. Wynika to z podatności tego materiału na klejenie.

Jak wygląda klejenie ceramiki?

Do zrealizowania procesu klejenia ceramiki potrzeba nie tylko kleju, ale również dodatkowych akcesoriów. Niezbędne jest wyposażenie się w taśmę malarską, miękką ściereczkę, rozpuszczalnik. Gdy już odpowiedzieliśmy na pytanie, czym skleić ceramikę i posiadamy odpowiedni produkt, można rozpocząć naprawę porcelany. Wstępnie należy nałożyć klej na krawędzie największych elementów porcelanowego produktu. Po silnym dociśnięciu trzeba usunąć nadmiar kleju. Do tego należy zastosować ściereczkę oraz rozpuszczalnik. Alternatywą może być spirytus. Taki proces należy przeprowadzić szybko, bo kleje do ceramiki mają tendencję do szybkiego schnięcia. Po połączeniu elementów uszkodzonej porcelany należy ją unieruchomić z wykorzystaniem taśm malarskich. Następnie należy poczekać na efekty.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/22

Page top