Czym kierować się przy wyborze rolek do slalomu?

Do uprawiania freestyle slalomu na rolkach niezbędne jest wybranie odpowiedniego sprzętu. Wpływa to bezpośrednio na sposób uprawiania sportu. Ważne jest zdecydowanie się na maksymalnie dopasowane produkty, co przekładać się będzie na przyjemność z jazdy. Równocześnie właściwie wybrane rolki to również odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz komfort użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na dedykowane produkty. Jednak nie zawsze można sobie na taki zakup pozwolić.

roller-skates-381216_1280.jpg

Jak selekcjonować rolki do slalomu?

Zanim zacznie się szukać konkretnego modelu rolek, warto sprawdzić z jakimi warunkami cenowymi, można się spotkać podczas zakupów. Zorientowanie się, jakie są przeciętne ceny, pozwala znacznie lepiej określić budżet. Będzie on wpływał bezpośrednio na możliwość pozyskania produktów z wybranych kategorii. Najtańsze, dedykowane rolki do slalomu do freestyle to ceny znacznie powyżej tysiąca złotych. Nie zawsze można pozwolić sobie na takie wydatki. Wówczas można zdecydować się na produkty do freeskate. Natomiast takie wyroby powinny posiadać buty z twardą skorupą. W takich rolkach można liczyć na to, że będą one dobrze trzymać się pięty w jednym miejscu. Dodatkowo są sztywne, co pozwala na wykonywanie trików na jednym kole. Korzystając z takich produktów, można bez problemu osiągnąć optymalny poziom umiejętności we freestyle. To również sposób na sprawdzenie, czy w takim stylu jazdy na rolkach się odnajdujemy.

Dedykowane wersje rolek

Mogąc pozwolić sobie na większe wydatki na rolki, warto pozyskać profesjonalne rolki do slalomu. Takie produkty przeznaczone stricte to takiego stylu jazdy oferują nowoczesne konstrukcje. Wiele innowacyjnych technologii pozwala zapewnić znacznie bardziej wygodną jazdę. Skorupy takich produktów realizowane są z wykorzystaniem włókien węglowych, szklanych lub mieszanek. Rośnie popularność wzmocnionego kompozytu. Królują również wersje z bez wymiennego buta wewnętrznego. Takie produkty oferują doskonałe przełożenie ruchu z nogi na szynę, co przekłada się na precyzję jazdy.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/26

Page top