Skup złomu to miejsce gdzie zawsze trzeba złom dowieźć?

Skup złomu jest miejscem, w którym można sprzedać wiele rodzajów złomu. Złom stalowy, złom metali kolorowych, puszki aluminiowe, akumulatory. Wszystko zależy od oferty skupu złomu, opcji skupu jest bardzo wiele. Nierzadko też - na przykład - złom gruby skupuje się za wyższą cenę. Cieńszy trochę taniej. Zawsze oczywiście przy oddaniu złomu warto porównać oferty kilku punktów. Ważny jest też czas oddania danego złomu. W niektórych okresach roku jest zauważalnie drożej. Puszki aluminiowe droższe są zimą, złom stalowy zaś latem, bowiem w hutach istnieje na niego większe zapotrzebowanie.

car-3370706_1280.jpg

Czy zawsze trzeba złom dowieźć na skup?

Niejedne skup złomu to miejsce, w którym złom skupuje się tylko stacjonarnie i nie ma możliwości zlecenia odbior złomu. Nie jest to jednak generalna zasada. Istnieją skupy złomu, które bardzo chętnie odbierają złom od klientów, co więcej zajmują się także jego cięciem i załadunkiem. Nie zawsze wiąże się to z dodatkowymi kosztami. W takich miejscach można zlecić:

1. Odbiór złomu spod wskazanego adresu 2. Pocięcie go na miejscu 3. Rozbiórkę - na przykład - metalowej szklarni i zabranie złomu

Na wykonanie tych prac może być spisana stosowna umowa określająca zakres prac i termin ich wykonania. Z reguły nie wiążą się z żadnymi kosztami. Co więcej, przy pracach rozbiórkowych obiektów metalowych i wywózce złomu, można w umowie ustalić już od razu kwotę wynagrodzenia za złom pozyskany w drodze rozbiórki.

Zysk może być duży

Wydawać by się mogło, że za oddany złom nie da się otrzymać zbyt wiele. Patrząc na cenę kilograma złomu stalowego, która rzadko przekracza złotówkę, sens oddawania złomu wydaje się bardzo wątpliwy. W przypadku złomu jednak wiele zależy od ilości. Zrobienie porządków wokół domu pozwala zgromadzić nawet ponad sto kilogramów złomu. Oddanie na złom starego samochodu to oddanie czegoś, co waży kilkaset kilogramów. Złom z rozbiórki starego budynku to nawet kilka ton. Zyski więc mogą sięgać tysięcy złotych. Oczywiście drożej jest w przypadku metali kolorowych. Na przykład oddanie kilku kilogramów miedzi zakończy się wypłatą ponad 100 zł. Warto więc gromadzić złom i w razie potrzeby oddawać go do punktu skupu. Skup złomu to miejsce, które warto odwiedzać.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/12

Page top