Usługi prawne na każdą kieszeń?

W dzisiejszym świecie wiele wyborów dokonujemy bez zastanowienia. Wśród nich sporo może mieć konsekwencje prawne takie jak kary w najlepszym wypadku grzywny a nawet pozbawienia wolności. Warto wiedzieć czym zajmuje się kancelaria prawna, która może nam pomóc.

lady-justice-2388500_1280.jpg

Porady prawne

Kancelaria prawna to działalność gospodarcza, której usługi mogą mieć różną postać. W Polsce mogą one funkcjonować w formach następujących: 1. kancelaria adwokacka, 2. kancelaria radcowska, 3. spółka partnerska, 4. spółka jawna, 5. spółka cywilna, 6. spółka komandytowa, 7. kancelaria komornicza, 8. kancelaria doradcy prawnego.

Usługi prawne

Każda z działalności gospodarczych, jakie widnieją powyżej ma konkretny zakres usług przewidziany ustawowo. Oferują one różny rodzaj porad. Faktem jest również to, że możemy zaoszczędzić pieniądze i skorzystać z darmowych porad prawnych. Są one świadczone coraz częściej głównie w instytucjach państwowych typu urząd miejski czy miejskie ośrodki pomocy społecznej. Świadczą one porady z różnych dziedzin prawa. Te najczęściej działające rodzaje kancelarii to kancelaria adwokacka i kancelaria radcy prawnego. Podobnie jak w przypadku różnic między zakresem obowiązków, które posiadają adwokat i radca prawny, znaleźć można w profilu firmy także różnice w oferowanych usługach. Kancelaria prawna to miejsce, gdzie otrzyma się na pewno odpowiedzi na pytania, rozwieje wątpliwości.

Rozliczenia stosowane w kancelariach prawnych

Kiedy chcemy skorzystać z ofert danej kancelarii zastanawiamy się jak dużo musimy wydać. Najczęściej kancelarie prawne stosują trzy typy rozliczeń. Jako pierwsze możemy wyróżnić rozliczenie ryczałtowe. Jest ono naliczane za prowadzenie konkretnej sprawy z góry. Niezależnie od wyniku całego postępowania czy niezbędnego nakładu pracy. Drugie z rozliczeń to tak zwane godzinowe. Bierze się tutaj pod uwagę takie rzeczy jak czas poświęcony na prowadzenie danej sprawy, przygotowanie ogółu dokumentacji czy prowadzenie niezbędnych negocjacji. Trzeci typ to tak zwane rozliczenie mieszane.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/13

Page top