Czy warto zainwestować w silnik kubota?

Kubot jest to producent silników do ciężkich maszyn budowlanych i ogrodniczych. Wywodzi się z Japonii. Silnik kubota cieszy się powodzeniem, gdyż jest to silnik wysokoprężny przeznaczony do użytkowania w ciężkich maszynach, które większość pracy wykonują na zmiennych warunkach podłoża i z obciążeniem w postaci przyczepy, naczepy, czy innego sprzętu. Mimo że zarówno silniki, jak i sam ich producent są dobrze znani na rynku, to opinie ludzi są podzielone. Są zwolennicy i przeciwnicy jego technologii. Zatem czy silnik kubota jest wart uwagi? Czy warto w niego zainwestować?

motor-768750_1280.jpg

Zalety silników kubota

Silnik kubota ma wiele zalet. Korzyści z jego użytkowania wysławiają nie tylko producenci i sprzedawcy, ale i sami użytkownicy przekonali się, że warto w ten silnik zainwestować. Najczęściej przytaczane plusy silnika kubota: - bardzo niskie zużycie paliwa na poziomie około 5,5 litra przy godzinnym użytkowaniu; - płaski wykres momentu obrotowego, który kształtuje się na poziomie od 1400 do 1600 obrotów na minutę; - płaski wykres momentu obrotowego daje użytkownikowi możliwość pracy z maksymalnym obciążeniem nawet na niskich obrotach silnika; - cztery cylindry, dzięki czemu rolnik użytkujący sprzęt ma gwarancje zapasu mocy, która wystarczy do realizacji przedsięwzięć agrotechnicznych oraz transportowych; - niskie zużycie paliwa i możliwość zmiany mocy silnika, którą dopasowuje się do wielkości udźwigu i rodzaju realizowanych prac, sprawia, że silnik ten jest wydajny, bardzo bezpieczny dla środowiska i emituje mniej spalin niż inne silniki do maszyn ogrodniczych; - cicha praca silnika.

Wady silników kubota

Jak wiadomo nie ma urządzeń idealnych, tak jest także w przypadku silników. Silnik kubota poza wymienionymi wyżej zaletami, ma także swoje wady. Wiadomo każdy producent, czy sprzedawca nie przyzna się otwarcie do mało znaczących wad oferowanego produktu, lecz użytkownicy zdążyli już wady te wychwycić. Główną wadą jest źle zestrojony silnik. Silnik kubota dąży do tego, by moc silnika nie przekraczała 2600 obrotów na minutę, przez co silnik, gdy zbliża się do tej granicy sam zwalnia, co jest mało ekonomiczne z punktu widzenia zużycia paliwa.

Czy warto zainwestować w silnik kubota?

Każdy z użytkowników musi się sam przekonać czy silniki kubota spełnią jego oczekiwania. Jest to możliwe dzięki testom bezpłatnym oraz targom, na których można markę kubot poznać i przetestować.

Add ping

Trackback URL : http://www.gorysowie.agro.pl/index.php?trackback/14

Page top